fb twitter gmail email yt
 • Odszkodowanie za śmierć
 • Śmierć bliskiej osoby
 • Zadośćuczynienie za śmierć
 • Pełna wersja serwisu

  Bezpłatna infolinia

  800 217 417

  dok@votum-sa.pl

  Dziedziczenie z ZUS i OFE

  Skorzystaj z naszej wiedzy

  Zadośćuczynienie za śmierć

  Zadośćuczynienie za śmierć

  448 /

  Baza wiedzy /

  Zadośćuczynienie za śmierć /

  Szansa dla rodzin ofiar wypadków – art. 448

  Szansa dla rodzin ofiar wypadków – art. 448

  rodzina

  Śmierć najbliższej osoby jest zawsze wydarzeniem bardzo bolesnym i traumatycznym. Pozostawia trwały ślad w sercu i psychice tych, których z osobą zmarłą łączyły silne i wyjątkowe relacje.

   

  Trudno sobie nawet wyobrazić, jak bardzo musi boleć strata dziecka, które dla swoich rodziców było całym światem, w życiu którego uczestniczyli, obserwując jak dorasta, dzieląc z nim radości i porażki. Jak wytłumaczyć im tragedię, która ich spotkała oraz to, że już nigdy nie zobaczą i nie przytulą ukochanego dziecka?

   

  Cierpienie po stracie najbliższego

   

  Jak zrozumieć, co przeżywa żona po śmierci męża, którego tak kochała, z którym snuła plany na przyszłość, który był dla niej oparciem w trudnych chwilach? Jaka trauma spotyka męża, który traci miłość swojego życia i w jednej chwili zostaje sam, wiedząc, że wspólne marzenia, które miał z żoną będzie musiał realizować dalej sam?

   

  Jak wytłumaczyć dziecku, któremu umierają rodzice, że ukochana mama nie utuli go do snu, nie pomoże w ciężkich chwilach, nie opowie bajki, nie powie, jak bardzo je kocha. Jak bardzo samotne czuje się dziecko, które traci ojca, swojego opiekuna i najbliższą osobę, z którą spędzało czas, bawiło się, w ramionach którego nie raz szukało pocieszenia.

   

  Jaką krzywdą jest śmierć rodzeństwa, które dla brata lub siostry było bardzo często pokrewną duszą, z którym wspólnie się wychowywali i spędzali czas. Co przeżywają dziadkowie po śmierci ukochanej wnuczki, która wnosiła w ich życie tyle słońca i radości.4

   

  Odpowiedzi na powyższe znają tylko te osoby, które utraciły najbliższych, bardzo często w tragicznych okolicznościach, w wyniku wypadku komunikacyjnego. Jest to doświadczenie bardzo bolesne, tym bardziej, że nie zdążyły się pożegnać z osobą zmarłą, powiedzieć jak była dla nich ważna. Pomimo upływu nawet kilkunastu lat od wypadku, cierpienie po śmierci bliskich jest często bardzo duże, a rodzina nadal nie pogodziła się z ich odejściem. Osoby te mogą starać się o zadośćuczynienie za doznaną krzywdę.

   

  Zadośćuczynienie za śmierć bliskiej osoby

   

  Nadal niewiele osób wie, że osoby, które utraciły najbliższych w wypadku, mogą występować o naprawienie szkody do zakładu ubezpieczeń sprawcy wypadku. Dotyczy to także sytuacji, gdy tragiczne zdarzenie miało miejsce w latach 1997 – 2008.

   

  Czasami okazuje się, że rodzina osoby zmarłej otrzymała wiele lat temu odszkodowanie. Warto jednak sprawdzić, czy świadczenie, które zostało kiedyś wypłacone, uwzględniało wszystkie roszczenia, w tym zadośćuczynienie za doznaną krzywdę w związku z naruszeniem dóbr osobistych, przyznawane w oparciu o art. 448 k.c.

   

  W większości przypadków, już na drodze przedsądowej, rodzina uzyskuje od ubezpieczyciela kolejne kwoty odszkodowania tytułem zadośćuczynienia. Bardzo często całe postępowanie udaje się zakończyć na drodze polubownej.

   

  Ważne jest odpowiednie skompletowanie dokumentów i przedstawienie właściwej argumentacji. Zapewnić może to profesjonalny pełnomocnik, który zadba o przygotowanie dokumentacji, ustalenie okoliczności wypadku i zgłoszenie roszczeń do właściwego ubezpieczyciela, a także uzyskanie jak najwyższej kwoty odszkodowania.

   

   

  Skorzystaj z infolinii:

  800-217-417

  Opłata według stawek własnych operatora.

  NAPISZ DO NAS

  Skontaktuj się

  CENTRALA Votum S.A.

  ul. Wyścigowa 56 i,53-012 Wrocław

  tel.:71/ 33 93 400, fax 71/ 33 93 403

  dok@votum-sa.pl, www.votum-sa.pl

  800 217 417

  dok@votum-sa.pl

  © Copyright 2015 - VOTUM S.A - Głos w Twojej sprawie.

  ^