fb twitter gmail email yt
 • Odszkodowanie za śmierć
 • Śmierć bliskiej osoby
 • Zadośćuczynienie za śmierć
 • Pełna wersja serwisu

  Bezpłatna infolinia

  800 217 417

  dok@votum-sa.pl

  Dziedziczenie z ZUS i OFE

  Skorzystaj z naszej wiedzy

  Zadośćuczynienie za śmierć

  Zadośćuczynienie za śmierć

  448 /

  Baza wiedzy /

  Zadośćuczynienie za śmierć /

  Jak poradzić sobie finansowo po śmierci bliskiej osoby?

  Jak poradzić sobie finansowo po śmierci bliskiej osoby?

  rachunek

  Bardzo często osoba zmarła w wypadku była odpowiedzialna za bezpieczeństwo finansowe i to dzięki jej pracy rodzina mogła spokojnie żyć. Śmierć bliskiej osoby w wypadku sprawia, że wszystko w rodzinie zmienia się.

   

  Poza uczuciem pustki i straty, pojawiają się pytania, skąd wziąć pieniądze na codzienne wydatki, jedzenie, opłacenie rachunków, spłatę kredytów, szkołę, leki, korepetycje dla dzieci itd.

   

  Odszkodowanie z ZUS lub KRUS

   

  Oczywiście w określonych przypadkach można szukać pomocy w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych lub Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Dodatkowo jeśli osoba zmarła gromadziła środki na rachunku Otwartego Funduszu Emerytalnego lub miała wykupione prywatne polisy, również trzeba to sprawdzić i wystąpić o wypłatę należnego świadczenia (więcej informacji na ten temat na stronie dziedziczenieofe.pl).

   

  W wielu przypadkach uzyskane w ten sposób pieniądze nadal nie są wystarczające, by pokryć potrzeby dla rodziny osoby zmarłej. Spora grupa osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że może starać się o odszkodowanie w związku ze znacznym pogorszeniem się ich sytuacji materialnej i życiowej po stracie osoby bliskiej. Zwłaszcza o zadośćuczynienie za doznaną krzywdę w związku ze śmiercią osoby bliskiej, a także o zwrot kosztów pogrzebu czy o rentę od zakładu ubezpieczeń.

   

  Śmierć bliskiej osoby w wypadku

   

  Osoby, które straciły bliskich w wypadku komunikacyjnym, aby liczyć na jakiekolwiek świadczenie z zakładu ubezpieczeń sprawcy wypadku, muszą wykazać się sporym zaangażowaniem i znajomością prawa. Śmierć bliskiej osoby to traumatyczne wydarzenie, po którym trudno skupić się na dochodzeniu swoich praw do uzyskania zadośćuczynienia za doznaną krzywdę.

   

  Obecnie poszkodowana rodzina musi samodzielnie ustalić, do którego zakładu ubezpieczeń należy wystąpić, o jakie kwoty i jakiego rodzaju świadczenia. Jeżeli nie zostanie to zrobione w określonym przedziale czasowym, istnieje ryzyko, że roszczenia ulegną przedawnieniu.

   

  Dowodem na to są sprawy wypadków komunikacyjnych sprzed 20 lat. Okazuje się, że rodziny bliskich, którzy zginęli w wypadkach komunikacyjnych nadal żyją w nieświadomości, że mogą starać się o jakiekolwiek świadczenia, a jeśli nawet kiedyś już je otrzymali, że mogą wystąpić o znacznie wyższe kwoty.

   

  Rodziny, które nadal czekają na należne zadośćuczynienie

   

  Statystyki policyjne, dotyczące wypadków komunikacyjnych pokazują, że w latach 1997 – 2008 doszło do niemal 701 000 wypadków, w których zginęło ponad 78 000 osób. Należy pamiętać, że ogromna część tych zdarzeń była niezawiniona przez osoby poszkodowane, a to oznacza, że ich rodziny (małżonek, partner życiowy, dzieci, rodzice, rodzeństwo, wnuki, dziadkowie) mogą wystąpić o należne im świadczenia do zakładu ubezpieczeń, w którym sprawca zdarzenia miał wykupione ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej.

   

  Jednak nawet, jeśli nie posiadał on ważnego OC lub sprawca wypadku zbiegł z miejsca zdarzenia – nadal istnieją szanse na wyegzekwowanie odszkodowania i zadośćuczynienia za śmierć bliskiej osoby.

   

  Wsparcie profesjonalisty po śmierci bliskiej osoby

   

  Analiza spraw, które trafiają do kancelarii odszkodowawczej VOTUM potwierdza, że bliscy osoby zmarłej, którzy występowali już kiedyś o odszkodowanie do zakładu ubezpieczeń, otrzymali tylko niewielką część świadczeń, które powinny być dla nich wypłacone.

   

  Nawet po blisko 20 latach od ostatniej decyzji ubezpieczyciela, rodziny, które straciły bliskiego w wypadku, otrzymują dodatkowe kwoty tytułem zwrotu kosztów pogrzebu, w tym niesłusznie potrąconego kiedyś zasiłku pogrzebowego, a także zadośćuczynienia, które należy się bliskim za doznaną krzywdę, za zerwane więzi i relacje rodzinne, za naruszone prawo do posiadania pełnej rodziny. Każdego dnia klienci VOTUM otrzymują dzięki wsparciu pełnomocnika kolejne decyzje zakładów ubezpieczeń, dotyczące wypadków, które miały miejsce nawet kilkanaście lat temu.

  Skorzystaj z infolinii:

  800-217-417

  Opłata według stawek własnych operatora.

  NAPISZ DO NAS

  Skontaktuj się

  CENTRALA Votum S.A.

  ul. Wyścigowa 56 i,53-012 Wrocław

  tel.:71/ 33 93 400, fax 71/ 33 93 403

  dok@votum-sa.pl, www.votum-sa.pl

  800 217 417

  dok@votum-sa.pl

  © Copyright 2015 - VOTUM S.A - Głos w Twojej sprawie.

  ^