fb twitter gmail email yt
 • Odszkodowanie za śmierć
 • Śmierć bliskiej osoby
 • Zadośćuczynienie za śmierć
 • Pełna wersja serwisu

  Bezpłatna infolinia

  800 217 417

  dok@votum-sa.pl

  Dziedziczenie z ZUS i OFE

  Skorzystaj z naszej wiedzy

  Śmierć bliskiej osoby

  Śmierć bliskiej osoby

  448 /

  Baza wiedzy /

  Śmierć bliskiej osoby /

  Śmierć bliskiej osoby a odszkodowanie

  Śmierć bliskiej osoby a odszkodowanie

  śmierć bliskiej osoby

  W większości naszych artykułów przeczytasz, że śmierć bliskiej osoby w wypadku bardzo często zasługuje na rekompensatę w postaci zadośćuczynienia. Jednocześnie podkreślaliśmy, że w przypadku tego świadczenia wcale nie chodzi tylko i wyłącznie o formalne więzi, jakie łączyły Cię ze zmarłym. Kim zatem jest bliska osoba?

   

  Kim jest najbliższy członek rodziny?

   

  Zgodnie z aktualnie obowiązującym orzecznictwem, do osób bliskich należą nie tylko osoby połączone faktycznymi więzami krwi, ale też członkowie rodziny tacy jak np. teść, synowa, ojczym, macocha. Oczywiście tylko wtedy, gdy istnieje między nimi stosunek bliskości i zażyłości, który jest podstawą przyznania zadośćuczynienia.

   

  Pamiętaj, że rozpatrywane są nie tylko prawne, ale również faktyczne więzy łączące Cię ze zmarłym członkiem rodziny, po którego śmierci ubiegasz się o zadośćuczynienie. W ocenie tego, czy takie świadczenie będzie Ci się należeć będzie istotna wielkość doznanej przez Ciebie krzywdy. Definiowana i mierzona jest ona na podstawie odczuwanego przez Ciebie cierpienia psychicznego i fizycznego, które odczuwasz po śmierci bliskiej osoby.

   

  Śmierć bliskiej osoby w wypadku

   

  Wspomniany wyżej stopień cierpienia psychicznego jest oceniany indywidualnie. W taki sam sposób weryfikowane są także uczucia osamotnienia, stopień zażyłości, bliskości i wspólności, jakie zachodziły pomiędzy Tobą a najbliższym członkiem rodziny.

   

  bliskiej osoby śmierć

   

  Trudno zatem mówić w tym przypadku o standardowych procedurach. Bez poznania konkretnej osoby i jej sytuacji po śmierci bliskiej osoby w wypadku, trudno nam także z góry odpowiedzieć, czy będzie Ci się należało zadośćuczynienie. Dopiero przeanalizowanie konkretnej sprawy pozwoli nam ustalić zasadność dochodzenia tego świadczenia oraz to, w jakiej może być ono wysokości.

   

  Jeśli zatem bliska Ci osoba zmarła w wyniku wypadku – napisz do nas, a sprawdzimy Twoje prawo do odszkodowania. Pamiętaj przy tym, że w wielu sytuacjach o takie świadczenia możesz ubiegać się nawet do 20 lat od dnia wypadku. Oczywiście również za darmo ustalimy dla Ciebie, czy nie doszło do przedawnienia Twoich praw do zadośćuczynienia.

  Skorzystaj z infolinii:

  800-217-417

  Opłata według stawek własnych operatora.

  NAPISZ DO NAS

  Skontaktuj się

  CENTRALA Votum S.A.

  ul. Wyścigowa 56 i,53-012 Wrocław

  tel.:71/ 33 93 400, fax 71/ 33 93 403

  dok@votum-sa.pl, www.votum-sa.pl

  800 217 417

  dok@votum-sa.pl

  © Copyright 2015 - VOTUM S.A - Głos w Twojej sprawie.

  ^