fb twitter gmail email yt
 • Odszkodowanie za śmierć
 • Śmierć bliskiej osoby
 • Zadośćuczynienie za śmierć
 • Pełna wersja serwisu

  Bezpłatna infolinia

  800 217 417

  dok@votum-sa.pl

  Dziedziczenie z ZUS i OFE

  Skorzystaj z naszej wiedzy

  Odszkodowanie za śmierć

  Odszkodowanie za śmierć

  448 /

  Baza wiedzy /

  Odszkodowanie za śmierć /

  Odszkodowanie z OC sprawcy wypadku śmiertelnego

  Odszkodowanie z OC sprawcy wypadku śmiertelnego

  odszkodowanie z oc sprawcy

  Śmierć bliskiej osoby to niezwykle bolesne zdarzenie. Jeśli na dodatek spowodowane jest wypadkiem, rozmiar tragedii potęguje jej niespodziewany, nagły charakter. W chwilach żałoby myśli bliskich są dalekie od zawiłych procedur i formalności, związanych z uzyskaniem odszkodowania z OC sprawcy śmiertelnego wypadku.

   

  Rzeczywistość bywa brutalna – śmierć niesie ze sobą często nie tylko rozpacz i ból. Jeśli w wypadku zginie główny żywiciel rodziny, bliscy muszą poradzić sobie nie tylko z olbrzymim żalem, lecz również z koniecznością zdobycia środków finansowych. W takich chwilach pomoc pełnomocnika może być cennym wsparciem.

   

  Zadośćuczynienie po śmierci bliskiej osoby 

   

  Doradca odszkodowawczy sprecyzuje wszystkie należne bliskim roszczenia. Nawet jeśli sytuacja materialna rodziny po śmiertelnym wypadku nie uległa pogorszeniu, bliskim może zostać przyznane zadośćuczynienie, którego celem jest naprawienie szkody, złagodzenie bólu i cierpienia. Wysokość tego roszczenia jest jednak trudna do wymierzenia – należy wziąć bowiem pod uwagę m.in. przeżycia związane ze śmiercią bliskiej osoby, wstrząs psychiczny wywołany tragicznym zdarzeniem czy poczucie osamotnienia.

   

  Warto pamiętać, że w określonych sytuacjach o wypłatę zadośćuczynienia można się starać nawet do dwudziestu lat od momentu wypadku! Rodzinom osób zmarłych w wyniku
  wypadku, który miał miejsce po 3 sierpnia 2008 r., może być przyznane zadośćuczynienie pieniężne za doznaną krzywdę (na podstawie art. 446 § 4 kodeksu cywilnego). Natomiast gdy wypadek skutkujący śmiercią bliskiej osoby miał miejsce przed tą datą, uprawnione osoby mogą ubiegać się o wypłatę zadośćuczynienia za naruszenie dóbr osobistych, którymi są zerwane więzi i relacje rodzinne oraz prawo do posiadania pełnej rodziny (na podstawie art. 448 kodeksu cywilnego).

   

  Odszkodowanie za pogorszenie sytuacji życiowej oraz renta alimentacyjna 

   

  Jeśli śmierć bliskiej osoby spowoduje pogorszenie sytuacji życiowej członków rodziny, mogą oni ubiegać się o wypłatę odszkodowania z OC sprawcy wypadku śmiertelnego. Świadczenie to ma za zadanie wyrównać uszczerbek w sferze materialnej. Ubiegając się o jego wypłatę, należy zatem wykazać, że sytuacja życiowa uległa znacznemu pogorszeniu w stosunku do tej przed tragiczną śmiercią bliskiej osoby.

   

  Ponadto bliscy, względem których na osobie zmarłej ciążył obowiązek alimentacyjny lub którym zmarły dobrowolnie i stale dostarczał środków utrzymania, mogą ubiegać się do zakładu ubezpieczeń o rentę.

   

  Pomoc specjalisty na każdym etapie postępowania 

   

  W przypadku najtragiczniejszych zdarzeń, gdy rodzina zmarłego nie jest w stanie zatroszczyć się o swoje prawa, wsparcie profesjonalnego pełnomocnika może okazać się niezwykle cenne. Co więcej, o taką pomoc warto zwrócić się nawet w sytuacjach, gdy do wypadku doszło kilka lub kilkanaście lat temu, a mamy wątpliwości co do twego, czy ubezpieczyciel wypłacił nam wszystkie świadczenia (lub czy przyznał je w odpowiedniej wysokości). Jak pokazuje doświadczenie specjalistów VOTUM S.A., bardzo często okazuje się, że w sprawach, które teoretycznie zakończono przed laty wypłatą odszkodowania, możliwe jest uzyskanie dalszych świadczeń (które nierzadko opiewają na kwoty od kilku do nawet kilkuset tysięcy złotych). Analiza takiej sprawy jest bezpłatna – warto zwrócić się o pomoc do profesjonalistów.

  Skorzystaj z infolinii:

  800-217-417

  Opłata według stawek własnych operatora.

  NAPISZ DO NAS

  Skontaktuj się

  CENTRALA Votum S.A.

  ul. Wyścigowa 56 i,53-012 Wrocław

  tel.:71/ 33 93 400, fax 71/ 33 93 403

  dok@votum-sa.pl, www.votum-sa.pl

  800 217 417

  dok@votum-sa.pl

  © Copyright 2015 - VOTUM S.A - Głos w Twojej sprawie.

  ^