fb twitter gmail email yt
 • Odszkodowanie za śmierć
 • Śmierć bliskiej osoby
 • Zadośćuczynienie za śmierć
 • Odszkodowanie za śmierć

  448 /

  Baza wiedzy /

  Odszkodowanie za śmierć

  odszkodowanie za śmierć ojca

  Odszkodowanie za śmierć ojca

  Odszkodowanie za śmierć ojca to jedno ze świadczeń, o które może starać się dziecko, które straciło w wypadku ojca. Jak to zrobić? Wyjaśniamy w naszym artykule.

  CZYTAJ

  termin wypłacenia odszkodowania

  Termin wypłacania odszkodowania za śmierć

  Odszkodowanie po śmierci bliskiej osoby powinno być wypłacone w odpowiednim terminie. Jaki akt prawny do określa? Czy podlega przedawnieniu? Po ilu latach? Odpowiedzi na te i inne pytania znaleźć można w artykule.

  CZYTAJ

  odszkodowanie z oc sprawcy

  Odszkodowanie z OC sprawcy wypadku śmiertelnego

  Od sprawcy wypadku komunikacyjnego można domagać się odszkodowania z jego OC. W jakich przypadkach? Odpowiadamy!

  CZYTAJ

  za śmierć dziecka odszkodowanie

  Śmierć dziecka – wina rodziców

  Zwykle nie ma wątpliwości co do tego, że rodzicom przysługuje odszkodowanie za śmierć dziecka, która nastąpiła w wyniku wypadku komunikacyjnego. Jednak zdarzają się i takie sytuacje, kiedy to jeden z rodziców jest odpowiedzialnym za kolizję drogową, w której zginęło dziecko. Czy w takiej sytuacji pogrążonym w żałobie rodzicom lub dziadkom także należą się świadczenia odszkodowawcze?

  CZYTAJ

  odszkodwanie za śmierć dziadka

  Czy odszkodowanie za śmierć dziadka jest zawsze wypłacane?

  Serdeczna relacja z dziadkiem nie zawsze wystarczy, by zostało wypłacone odszkodowanie za śmierć dziadka. O to świadczenie mogą starać się wnuki, które po śmierci udowodnią, że ich sytuacja życiowa uległa pogorszeniu, a stan psychiczny i ból po stracie dziadka jest ponadstandardowy. Bardzo często dotyczy to osób, które były przez dziadka wychowywane, mieszkały z nim lub były na jego utrzymaniu.

  CZYTAJ

  Ból psychiczny, jaki wiąże się z utratą bliskiej osoby, to tylko jedna z trudności, z jaką muszą się mierzyć osoby, które straciły kogoś w wyniku wypadku. Zdarza się, że problem stanowi także kwestia pogorszenia warunków życia − wtedy można się ubiegać o odszkodowanie za śmierć.

   

   

  Co jest istotne przy ubieganiu się o odszkodowanie?

  Osoby, które po stracie bliskiego znalazły się w ciężkiej sytuacji mogą liczyć na stosowne odszkodowanie za śmierć. Jest ono zależne m.in. od tego, jaki wkład materialny wnosił zmarły do gospodarstwa domowego, przede wszystkim jakie uzyskiwał dochody, ale nie tylko. Nie można przy tym zapomnieć o wkładzie niematerialnym, związanym np. z opieką nad dzieckiem. Nie bez znaczenia pozostaje również to, jak bliskie były relacje pomiędzy zmarłym, a osobą starającą się o wsparcie w postaci odszkodowania.

   

  Renta po śmierci bliskiej osoby

  Osoby, które przed wypadkiem pozostawały na utrzymaniu zmarłego, pobierały od zmarłego alimenty oraz te, którym z dobrej woli wypłacał on regularnie środki na utrzymanie, mogą również liczyć na świadczenia okresowe. Zgodnie z prawem, mogą one starać się o przyznanie renty, stanowiącej zabezpieczenie o charakterze finansowym.
  Warto pamiętać, że odszkodowanie za śmierć pokrywa także koszty pogrzebu, dzięki czemu zakup trumny czy postawienie nagrobka nie obciąża bliskich finansowo. Dotyczy to jedynie tych osób, które są odpowiedzialne za zorganizowanie pochówku, a nie wszystkich członków rodziny. Niemniej jednak takie roszczenie nie przysługuje wyłącznie osobom najbliższym, a tym, które rzeczywiście te koszty poniosły.
  Osoby zainteresowane kwestią odszkodowań znajdą na tej stronie wiele przydatnych informacji, które sprawią, że ubieganie się o rekompensatę stanie się łatwiejszym zadaniem.

  Skorzystaj z infolinii:

  800-217-417

  Opłata według stawek własnych operatora.

  NAPISZ DO NAS

  Skontaktuj się

  CENTRALA Votum S.A.

  ul. Wyścigowa 56 i,53-012 Wrocław

  tel.:71/ 33 93 400, fax 71/ 33 93 403

  dok@votum-sa.pl, www.votum-sa.pl

  800 217 417

  dok@votum-sa.pl

  © Copyright 2015 - VOTUM S.A - Głos w Twojej sprawie.

  ^